← Paslaugų sąrašas

Dantų implantacija

Dantų implantacija yra alternatyvus gydymas atstatyti pavienį dantį ar dantų lanką dantų implantais. Mūsų klinikoje implantacija atliekama naudojant „Straumann“ kompanijos produkciją – pasaulyje pripažįstama gerausia. Dantų implantų savybės visiškia prilygsta natūraliems dantims. Danties implantas sustabdo kaulo tirpimą.

Dantų implantai gaminami iš titano ar cirkonio – geriausiai žmogaus organizmo toleruojančių medžiagų. Visi „Straumann“ implantai ir protezavimo detalės gaminami Šveicarijoje – modernioje, pačiomis naujausiomis technologijomis ir ypatinga kontrolės sistema aprūpintoje gamykloje. Kiekvieno implanto paviršius specialiai apdirbamas ir laikomas specialiose pakuotėse, kad implantas neturėtų jokio sąlyčio su deguonimi, tokiu būdu išsaugomos ypatingos implantų savybės iki pat implantacijos. Kiekvieno implanto tvirtumas gamykloje yra patikrinamas specialiu mechaniniu testu.

Netekus savo danties prasideda negrįžtami pokyčiai – kaulo rezorbcija vertikalia ir horizontalia kryptimi, esančių dantų krypties pasikeitimas (neesant šoninei ir vertikaliai atramai dantis ilgainiui krypsta), netekus dantų grupės - keičiasi veido bruožai, žemėja sukandimo aukštis, atsiranda smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologija.

Konsultacijos metu reikalinga panoraminė arba 3D dantų nuotrauka. Chirurgas įvertina paciento sveikatos būklę, likusį kaulo kiekį ir gleivinės būklę defekto vietoje.

Preš chirurginę operaciją iš venos yra paimama paciento kraujo, kuris centrifuguojamas, kad mėgintuvėlyje išsisluoksniuotų kraujo ląstelės. Trombocitais priturtinto fibrino (TPF) sluoksnis yra dedamas implantacijos vietoje kartu su kaulo pakaitalu, o gleivinė užsiuvama. TPF membranoje esantys augimo faktoriai skatina naujų kraujagyslių formavimąsi, kaulo ir minkštųjų audinių regeneraciją ir augimą. Siekant išvengti komplikacijų yra būtina pooperacinė priežiūra.


Priklausomai nuo implantacijos vietos ir defekto dydžio gali būti atliekamos papildomos procedūros:

  • Atliekant implantaciją priekinių dantų srityje gali būti reikalingas papildomas kaulas ir dantenų plastika estetikos tikslu

  • Sriegiant implantą viršutiniame žandikaulyje prieškrūminių ir krūminių dantų srityje gali būti atliekama sinuso pakėlimo operacija.

  • Esant kaulo atrofijai gali būti atliekama kaulo bloko persodinimo operacija ar naudojamas kaulo pakaitalas.