← Paslaugų sąrašas

Dantų šaknų kanalų gydymas

Endodontologinis (dantų šaknų kanalų) gydymas atliekamas esant giliam karioziniam pažeidimui ar įvykus danties traumai, kuomet yra pažeista danties pulpa. Prasideda pulpos (vidinio danties audinio) uždegimas - pulpitas. Ilgainiui negydant nekrozuoja pulpos audiniai ir infekcija  išplinta į aplinkinius audinius. Dėl to pažeidžiamas aplink danties šaknį esantis kaulas ir susiformuoja pūlinys - pasireiškia viršūninis periodontitas. Toliau progresuojant pažeidimui susiformuoja danties šaknies cista.

Endodontologinio gydymo metu priklausomai nuo pulpos pažeidimo laipsnio kruopščiai pašalinama pažeista ar nekrotinė pulpa, suvedami į kanalus uždegimą gydantys vaistai ir priklausomai nuo pažeidimo laipsnio keičiami kol išnyks simptomai. Paskutinio etapo metu danties šaknies kanalai sandariai plombuojami specialia kanalų plombine medžiaga. Priklausomai nuo esamos situacijos gydymas gali trukti 3-4 vizitus, gydymo metu gali būti atliekamos 4 rentgenologinės danties nuotraukos gydymo kokybei įvertinti.

Endodontologinio pergydymo metu pašalinama sena plombinė medžiaga iš danties kanalų dėl nekokybiškai atlikto gydymo, ar praeinami kalcifikuoti danties kanalai dėl įvykusios lėtinės pulpos infekcijos.